Bavme deti športom

14. novembra 2019 sa v hale Strednej športovej školy v Banskej Bystrici uskutočnilo krajské finálové kolo súťaže Bavme deti športom základných škôl. Súťaže zúčastnilo 23 škôl banskobystrického kraja. Deti s chuťou súťažili a snažili sa pre svoje školy získať čo najlepšie umiestnenie. Družstvo každej školy bolo zložené zo 3 chlapcov a 3 dievčat, žiakov 1. stupňa ZŠ. Našu školu reprezentovali: Lukáš Králik, Adam Růžek, Samuel Frayne, Sára Kostorová – II.C, Nicole Paučová, Ella Privitzerová – III.C Preteky prebiehali na šiestich atletických stanovištiach. Súťažné disciplíny: skok do diaľky štafetovou formou, štafetový beh v kombinácii šprint a beh cez prekážky, odhod plnou loptou, prekážková dráha „Formula“, 3 – minútový vytrvalostný beh, skoky cez švihadlo. Súťaž bola vyrovnaná a o konečnom poradí rozhodol záverečný 3 minútový vytrvalostný beh. Súťaž zorganizoval Atletický klub ŠK UMB Banská Bystrica v spolupráci s KTVŠ FF UMB v Banskej Bystrici. Študenti študujúci na KTVŠ rozhodovali.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Highslide JS Highslide JS