Drogy, to teda nie!

Žiaci 7.B spolu s koordinátorkou prevencie navštívili dňa 20. februára 2020 ŠVK Ľ. Štúra vo Zvolene. Ján Parobek a Šimon Lipaj súťažili so siedmymi základnými školami vo vedomostnom kvíze „Drogy, to teda nie!“ Kvíz mal štyri súťažné kolá venované vedomostiam o literatúre, Zákonu o priestupkoch, ochrane zdravia a zdravého životného štýlu, prevencii závislostí.
Za svoje vedomosti získali chlapci 3. miesto. Blahoželáme! Aj ostatní žiaci v obecenstve mali možnosť za správnu odpoveď na všeobecné otázky z rôznych oblastí získať knižnú cenu. Získali ju Ema Smutná a Tomáš Pohorelec. Záver podujatia patril zaujímavým informáciám vo video-prednáške so znejúcou hudbou „Drogy v hudbe“. Drogám podľahli už mnohé slávne osobnosti zo sveta hudby i literatúry. Svet drogy prináša falošný obraz sveta. Každý si sám musí zvážiť, či pre chvíľkový pocit si nechá zničiť svoje zdravie na celý život.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Highslide JS Highslide JS