Alkohol a fajčenie nám škodí

Celý november prebiehali na našej škole v rámci školskej prevencie aktivity zamerané na boj proti dogám, závislostiam.

Počas Týždňa boja proti drogám mali piataci a šiestaci zaujímavé besedy so školskou psychologičkou Mgr. Zuzanou Marekovou. Dozvedeli sa dôležité fakty a vplyve alkoholu a fajčenia na naše telo. Témy „Fajčenie nám škodí“ pre piatakov a „Alkohol – môj nepriateľ“ pre šiestakov žiakom znovu pomohla utvrdiť si pojmy - čo je to droga, alkohol, závislosť, fajčenie, nikotín, prečo čoraz menšie deti experimentujú s alkoholom, prečo to opakujú, keď im je po jeho požití zle , prečo začínajú fajčiť čoraz menšie deti, keď vedia, že tieto legálne drogy poškodzujú zdravie človeka, čo hovoria zákony. Žiaci vyjadrili svoje názory, dávali aj zvedavé otázky, na ktoré dostali adekvátnu, odbornú odpoveď. Bolo by žiadúce, aby deti mali pozitívny vzor aj vo svojich rodinách. Žiaľ, nie je tomu vždy tak.

Každý hľadá svoju cestu životom. Preto je veľmi dôležité poznať fakty o vplyve alkoholu a škodlivosti fajčenia , aby sme sa vedeli správne rozhodnúť. Alkohol a fajčenie do 18 NIE! Nefajčiť – je dnes IN.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Highslide JS Highslide JS Highslide JS