Čo je nové v projekte „Viem, čo zjem“?

Koordinátorky Zdravej školy s prihlásenými triedami 4.A, 6.B zorganizovali vyučovaciu hodinu, ktorá bola pokračovaním úvodnej témy: Pestrá strava. Žiaci sa prostredníctvom aktivít oboznámili s pitným režimom a rizikami, ktoré vyplývajú z jeho nedodržiavania.

Súťaž „Hodina gymnastiky“ dala pomyselnú bodku za tretím ročníkom projektu „Viem, čo zjem“. Žiaci zo zapojenej triedy 4.A spolu s p. uč. Králikovou zhotovili fotografiu hodiny gymnastiky. Ich úlohou bolo zdokumentovať, ako by takáto hodina mala vyzerať. Fotografia 4.A triedy zaujala porotu natoľko, že vyhrala a umiestnila sa na 1. mieste v rámci celého Slovenska. Okrem toho, že sme získali ďalšie cenné body do celkového hodnotenia, vyhrali sme hodinu gymnastiky so skutočnou trénerkou. Pre deti to bol zážitok vyskúšať si netradičné cviky a náradie. Ako odmenu si všetci niesli do triedy peknú spomienku- loptu.

„Cvičíme, cvičíme, denne aspoň chvíľu,
cvičíme, cvičíme, naberáme silu.
Cvičíme, cvičíme maláci aj veľkáci,
cvičíme, cvičíme raz z nás budú siláci.“

Z.K., J.M.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS