Florbal dievčatá

Aj v tomto školskom roku 2018/2019 sa dievčatá zúčastnili súťaží vo florbale. Na prvú súťaž-obvodné kolo ,ktoré sa konalo 29.1.2019 na ZŠ Sliač sme išli so zmiešanými pocitmi, ako to všetko dopadne, pretože sme si boli vedomé toho, že tréningov sme absolvovali málo, pre rôzne iné povinnosti -či už iné krúžky, tréningy, doučovanie , ale aj choroby. Už pri prvom zápase dievčatá nadobudli sebavedomie, zohrali sa a víťazstvo si nenechali zobrať. Všetky zápasy vyhrali a klasifikovali sa tak do ďalšieho kola.

Highslide JS Highslide JS

Okresné kolo sme absolvovali hneď na druhý týždeň 4.2.2019 na ZŠ sv.Dominika Sávia. Dievčatá po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov vedeli, že najťažší súper budú majsterky Slovenska, žiačky z tejto školy. Cítili sme ,že automaticky počítali s postupom aj tento rok. Podcenili súpera, najmä ,,7 statočných z našej školy. Aj keď dievčatá na začiatku prehrávali 2:0 nemienili sa vzdať , zápas vyrovnali a nakoniec sa dostali do vedenia, vyhrávali 4:2. Majsterky tušili, že ich postup sa vzďaľuje a skúšali rôzne taktiky. Znížili stav o jeden gól ,ale aj tak im to nepomohlo. Nakoniec vyhralo odhodlanie, bojovnosť a fair play hra našich dievčat a to im zaistilo postup do regionálneho kola.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Ako sa hovorí: ,,Do tretice všetko dobré.“ Dievčatám sa podarilo 22.2.2019 zvíťaziť aj v regionálnom kole v Detve. Tu museli hráčky riadne zabrať, pretože hrali na veľkom ihrisku všetky a nemal ich kto vystriedať. Museli si dávať pozor, aby sa žiadna nezranila a rozdeliť si sily na celý zápas. Po tejto skúsenosti sme si uvedomili, kde máme ešte slabiny. Do krajského kola budeme musieť rozšíriť svoje rady o ďalšie hráčky. Tešíme sa na ďalšie zápasy a nové spoluhráčky.

Tento školský rok bol najúspešnejší zo všetkých. Získali sme 3x prvé miesto - Obvod, Okres, Región a jedno 3. miesto v Krajskom kole. Celoslovenské kolo nám ušlo :-), i napriek tomu nás to nabudilo a veríme, že budúcu sezónu budeme mať rovnako úspešnú alebo úspešnejšiu ako túto.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS