Environmentálni experti v Nitre

Celoročný projekt Environmentálnych expertov finišuje. Ako robiť domácu eko kozmetiku sme ukázali aj v Nitre na ZŠ Nábrežie mládeže. Záujem bol nad naše očakávanie, aj u žiakov, aj u pedagógov. Vyrobená zubná pasta, hydratačný krém alebo balzam na pery sa rýchlo rozobrali. Pri reflexii sme zistili, že naša Vika Markovičová, Terezka Sokolová aj Saška Prádlovská (6.B):

všetko dobre vysvetlili, boli dobre zosúladené a dobre spolupracovali, nehanbili sa vysvetliť (ani pred deviatakmi), ukázali, že sa to dá jednoducho vyrobiť, mali odvahu.

Naši spolužiaci z Nitry sa dozvedeli, že eko sa dá robiť aj doma, dostali od nás recepty a chcú takého workshopy posúvať ďalej. Cenili si, že sme ich aj aktívne zapájali. Dohodli sme sa, že na budúce prídu k nám s nejakým iným know-how.

Aby sa rozšírila výroba ekologickej kozmetiky, urobili sme workshop našim rovesníkom aj v Nitre. Dali si za cieľ, že aj ony budú túto skvelú myšlienku šíriť ďalej. Tešíme sa na to, že aj takto prospejeme prírode.

Janette Jirkův Lacková a žiaci 6.B triedy

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS

Highslide JS     Highslide JS