Adventné čítanie

Dvakrát do roka – v júni a v decembri – prebiehajú v množstve nielen slovenských miest čítania viac či menej známych osobností deťom v školách a knižniciach, v detských domovoch či nemocniciach – Celé Slovensko číta deťom. Naša škola sa do tejto veľkej akcie zapojila už po tretíkrát. Tretiaci a štvrtáci privítali medzi sebou štyroch vzácnych hostí, ktorých spája SLOVO. Taký herec Ondřej Daniš vie určite akúkoľvek rolu zahrať aj bez slov, ale s nimi je to veru ľahšie. Redaktor RTVS Michal Várošík by v rádiu, televízii či pri moderovaní bez slov veľmi neuspel. No a dve dámy – Milotu Torňošovú a Miriam Kasášovú – spája slovo napísané v knihách, keďže pracujú v knižnici. Prvá ako riaditeľka Krajskej knižnice Ľ.Štúra a druhá, okrem vyučovania slovenčiny a dejepisu, v školskej knižnici. Mach a Šebestová, Mimi a Líza, Jožko Mrkvička či kocúr Červenochvost nám ukázali, aké dôležité je priateľstvo a nezištná pomoc, ako nemáme myslieť len na seba, ale poobzerať sa okolo a žiť aj pre druhých. No a punc dokonalosti tomu dodala gitara a spev Ondřeja Daniša. Záver patril spoločnej piesni, v ktorej sme si zaželali šťastné a veselé. Ďakujeme všetkým zúčastneným za skvelé chvíle. Dôležité je nezabudnúť na hlavné posolstvo tejto akcie – čítať denne deťom. A môže to byť aj viac ako 20 minút. Čo tak dať si to ako jedno z novoročných predsavzatí, milí dospeláci?

IL

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS