Učitelia deťom

Posledný februárový týždeň predznamenal v našej knižnici hlavnú marcovú tému, ktorou je KNIHA. Takže sa u nás čítalo ostošesť. Vystriedali sa tu všetci druháci, tretiaci a štvrtáci, ktorým tentoraz čítali učitelia z 2.stupňa, či pani riaditeľka, pani zástupkyne, ale aj naša školská psychologička. Nazreli sme spoločne až do ôsmych kníh: Alík a jazvec, Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov, Zlatý kľúčik, Opice z našej police, Mlynčeky tety Hrozienky, Očko Špehúň, Môj oco má aligátora a Krajina snežnosti. Sledovali sme zábavné ale aj napínavé príbehy nielen ľudských, ale aj zvieracích hrdinov, zaujali nás aj krásne ilustrácie. Dokonca sme si v jednom príbehu zopakovali aj násobilku a dozvedeli sme sa tiež, ako dostávajú psíky svoje mená. Pri čítaní knihy Zlatý kľúčik nás pani zástupkyňa upozornila na rok vydania – 1953; kniha vyzerala veľmi dobre, nebola vôbec poškodená, tak je to aj pre nás ponaučenie, aby sme sa k svojim knihám správali pekne. No a to, či sme dávali pri čítaní pozor, sme dokázali v presných a správnych odpovediach na otázky čítajúcich pani učiteliek. Ďakujeme, pani učiteľky, za Váš čas a ochotu. Bolo to super!

IL

Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS