Čistá voda

Žiaci, dobrovoľnici zo 6.A a 6.B triedy, sa v týždni od 22.1. do 26.1. 2018, zapojili do projektu Čistá voda. Chodili do tried, ktoré prejavili záujem sa s projektom oboznámiť. Na hodine etiky sme pripravili priebeh návštevy. Ako prvé urobili prieskum medzi žiakmi, zisťovali,aké majú informácie o čistej vode, či ju uprednostňujú v pití pred rôznymi sladenými nápojmi, či vedia, prečo je rozumné si vybrať k pitiu čistú bodu z vodovodu. Potom mali možnosť vzhliadnuť video, ktoré si môžete pozrieť aj vy:

A to nie je všetko. Počas obeda ponúkali spolužiakom čistou vodou a sledovali, aký je pomer medzi tými, čo nosnú myšlienku projektu pochopili a ktorí ešte nie. Pridaná hodnota projektu: prevzatie zodpovednosti za prípravu projektu, zmysluplná činnosť aj vo voľnom čase v prospech iných, tvorivosť v príprave plagátov, rozvíjanie komunikačných zručností pred spolužiakmi, .... Súbežne siedmaci vytvárali k projektu prenádherné 3D makety o vode, o jej čistení, o jej ochrane, ktoré boli vystavené v priestoroch vestibulu medzi prvým stupňom.
P.S. Ďakujeme všetkým triedam, ktoré sme mohli navštíviť. Bez Vás, by sa projekt nemohol ukázať v celom objeme.

Ing. Janette Jirkův Lacková, uč. fyziky a etiky; Mgr. Lucia Verešová, uč. chémie a občianskej náuky

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS