ROBOHRANIE

Deň 6.2.2018 patril mladým šikovným žiakom, ktorých okrem školských povinností baví robiť aj niečo navyše, sú zvedaví, tvoriví a plní nápadov. Fakulta environmentálnej a výrobnej techniky Technickej univerzity vo Zvolene organizovala Robohranie. Ide o súťaž pre 2-3 členné tímy žiakov , mladých nadšencov robotiky, určená pre študentov stredných a základných škôl s cieľom spopularizovať vedu a techniku medzi mladými.

Súťaže sa zúčastnilo 16 tímov a pozostávala z dvoch súťažných disciplín. Zostavenie a naprogramovanie robota, na konštrukciu bolo potrebné využiť stavebnicu Lego Mindstorms Education a druhá disciplína Reklama.

Aj naša škola sa zapojila a vyslala dva súťažné tímy:
- tím Astronauti s robotom Sonda : Marián Dolniak a Matúš Paprčka z 9.A
- tím z 8.A triedy: Peter Kováčik, Alexandra Brunčáková a Saša Cicková, ktorí sa predstavili s robotom na skladanie tričiek

Roboty, ktoré zostrojili, boli výsledkom poctivej práce a nadšenia fanúšikov robotiky. Tím z triedy 8.A získal aj Diplom sa aktivitu.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS