Svetový deň mlieka v školách

Každý rok koncom septembra si školy pripomínajú výnimočný deň. Je to Svetový deň mlieka v školách. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách a zvýšenie jeho spotreby. Svetový deň mlieka v školách, pripadajúci na poslednú stredu v septembri, zaviedla v roku 2000 Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO). Deti na našej škole si tento deň pripomenuli rôznymi akciami. Začali sme spoločnou desiatou z mliečnych výrobkov, pozreli sme si DVD- Objav mlieko, vyrobili sme si kravičku, súťažili sme v stavbe jogurtovej pyramídy, pripravili sme si chutný syrový šalát a deň ukončili naše pani kuchárky. Na obed nám uvarili cestovinky s tvarohom, ktoré sme zapili pohárom čerstvého mlieka.

Na lúke sa pasie krava,
ktorá dobré mlieko dáva.
Mlieko bielu farbu má,
veľa vitamínov vždy nám dá.

Z.K.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS