Čo vieš o drogách a zdravej výžive?

Čo namiesto drogy? Čo mi prinesie šťastie a spokojnosť? Mladí ľudia musia odolávať rôznym nástrahám, lákadlám, ktoré prináša dnešný životný štýl, ale ktoré môžu vážne poškodiť ich zdravie. Na tieto otázky sa siedmaci a peer aktivisti dozvedeli odpovede v príspevkoch spolužiakov na detskej konferencii „Križovatky šťastia“ na ZŠ na Námestí mládeže vo Zvolene. Svoje vedomosti si overili siedmaci aj v školskom súťažnom kvíze „Čo vieš o drogách a zdravej výžive?“. Kvíz pre nich pripravila koordinátorka prevencie Mgr. Ľubica Hradská a peer aktivisti Michal Gondáš a Michaela Hanesová. Trojčlenné družstvá museli odpovedať na pripravené otázky o škodlivosti drog, o zdravom životnom štýle, o zdravej výžive, o tom, čo hovoria zákony SR. Najlepšie boli pripravené družstvo 7.A triedy:
1. miesto – 7.A - Roman Šuchma, Gregor Prostiňák, Maximilián Homola
2. miesto – 7.C - Lukáš Adamec, Ella Kučerová, Alžbeta Škvarková
3. miesto – 7.B - Lukáš Ponický, Michal Mistrík, Kristián Ursó.

Všetkým blahoželáme, pretože vedia, že risk nemusí byť vždy zisk!

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS