Mikulášske čítanie

Týždeň od 4.decembra čítalo celé Slovensko. Poviete si, to je predsa normálne, číta sa predsa stále, nielen v jeden týždeň v roku. No toto čítanie je iné. Prišlo s ním už v roku 2011 občianske združenie s názvom Celé Slovensko číta deťom. Jeho hlavnou myšlienkou je, aby dospelí čítali deťom každý deň aspoň 20 minút. V tomto týždni sa mikulášsky čítalo naozaj po celom Slovensku. Ani Zvolen nemohol predsa chýbať – čítalo sa na našej škole. Tretiaci a štvrtáci privítali medzi sebou vzácnych hostí. Pani MUD. Ľudmila Lysinová deťom v prvom príbehu prezradila, kam zmrzlinári chodia cez zimu a v druhom príbehu sme putovali s mačiatkom, ktoré si hľadalo svojho pána. Poslanec zvolenského mestského zastupiteľstva a člen Rady školy Ing. Peter Košík deti upútal Vynálezmi malého Tomáša. Z knihy Ako šla rozprávka do sveta prečítala deťom o pampúšikovom putovaní Ing. Andrea Krugová, mamina Grétky zo 4.B a Magdušky z 5.B. Záver patril našej pani riaditeľke, ktorá si vybrala knihu zo školskej knižnice s aktuálnym názvom Moja vianočná knižka a prečítala nám z nej zaujímavý ale hlavne poučný príbeh o tom, že je dôležité nemyslieť len na seba, ale aj na druhých. Pomedzi čítanie predviedli svoje hudobné nadanie šikovní žiaci našej školy – Terezka Morovičová zo 4.C zahrala na husličky a ôsmaci Peter Kováčik na gitare a Martin Felix na klavír. Záver patril spoločnému spevu všetkých prítomných – po chodbách školy sa ozývali vianočné Rolničky, rolničky...

IL

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS