Vyhodnotenie plaveckého výcviku

V dňoch od 12.-16.6.2017 sa uskutočnil denný dochádzkový výcvik na plážovom kúpalisku v Banskej Bystrici. Zúčastnilo sa ho 16 žiakov, pričom 1 žiačka pre chorobu výcvik nedokončila.

Cieľom plaveckého výcviku bolo neplavcov naučiť plávať a plavcov naučiť používať správnu techniku plaveckých štýlov prsia, kraul, znak. Ďalším veľmi dôležitým cieľom bolo naučiť žiakov, ako sa majú správať v kritických situáciách pri vode a pri záchrane topiaceho.

Ciele plaveckého výcviku boli splnené. Všetci neplavci sa naučili plávať a plavci sa zdokonalili v technike plávania. Zvládli aj záchranu topiaceho.

Napriek počiatočným negatívnym situáciám, ktoré nastali vďaka tomu, že žiaci sa do poslednej chvíle odhlasovali a prihlasovali, niektorí prihláseni zo zdravotných dôvodov na plavecký výcvik nenastúpili, môžeme skonštatovať, že plavecký výcvik bol pre všetkých zúčastnených prínosom.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS