Hovorme o jedle

Žiaci našej školy sa v mesiaci október opäť zapojili do aktivity IV. ročníka týždňa Hovorme o jedle. V rámci súťažno - vzdelávacej aktivity sme si vybrali vyhlásenú dennú tému: „Ovocie, zelenina a orechy z našich sadov“.

Koordinátorky Zdravej školy, pani učiteľky Králiková a Paulická vymysleli a zrealizovali rôzne aktivity na danú tému. Deti pripravovali nátierky, vyrábali ovocné srdiečka a hračky zo záhradky, navštívili výstavu ovocia a zeleniny, ochutnávali ovocie a zeleninu, vypracovali pracovné listy, čítali rozprávky, tancovali, spievali, na informatike kreslili v skicári misu s ovocím a zeleninou. Žiaci z druhého stupňa doplnili aktivity o prezentáciu a napísali pekné práce o výhodách našich domácich potravín, ktoré sú spolu s metodickým listom a prezentáciou súčasťou súťažného príspevku. Zapojili sme sa aj do výtvarných súťaží „Chutné maľovanie“ a „Ročné obdobie v záhradke, ktoré sa mi páči.“

V školskom rozhlase odznela krátka relácia na tému: Október - mesiac zdravej výživy. Pri tejto príležitosti naše pani kuchárky navarili deťom obed podľa zásad zdravej výživy a pani bufetárka ponúkla čerstvé ovocie, obložené rožteky so zeleninou a jogurty.

Z.K.

„Ovocný si spravím deň, vitamínov veľa zjem.
Vezmem ich aj do školy, mamka mi to dovolí.
Ovocie zjem s chuťou veľkou s našou pani učiteľkou.“

Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS