Medzinárodný deň mlieka

Medzinárodný deň mlieka sa oslavuje od roku 1957 pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie (IDF). Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej výživy. Cieľom je poukázať a vyzdvihnúť ich biologicky významný obsah, mimoriadne nutričné vlastnosti a inšpirovať ľudí k tomu, aby mlieko zaradili do každodennej súčasti života.

16. 5. 2017 sme si tento deň pripomenuli niekoľkými aktivitami. Deti z 1. stupňa si pozreli multimediálne CD – Mliečna cesta. Na desiatu si pribalili do aktovky rôzne mliečne dobroty, ktoré počas veľkej prestávky s chuťou spoločne zjedli. Zapojili sa všetky triedy. Pani bufetárka ponúkala v bufete bohatý výber mliečnych výrobkov a tety kuchárky žiakom k obedu nezabudli pridať mliečny dezert.
Dievčatá z 2. stupňa si pripravili zaujímavú a poučnú reláciu venovanú téme „Mlieko“.

„Mliečko, mliečko, to je veda, bez neho sa vyrásť nedá.
Bez mlieka vraj budem malý, nebudem mať žiadne svaly.
Teraz to už dobre viem, hneď si mliečko nalejem.
Ponúknem ho všetkým vám, veľa zdravia zaželám.“

Z.K.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS