Výstava Zelený objektív

Dňa 6.5.2016 trieda VI.C navštívila Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene. Tam nás prilákala v rámci predmetu výtvarná výchova výstava fotografií Zelený objektív, ktorých autormi boli žiaci základných a stredných škôl. Krásne fotografie prírody, lesa a lesných živočíchov sa nám veľmi páčili.

Po výstave fotografií sme si pozreli expozíciu Rodina Ostrolúckych a Ľudovít Štúr. Mali sme možnosť vypočuť si zaujímavý výklad najmä o Adele Ostrolúckej a prezreli sme si aj osobné predmety tejto rodiny. Videli sme dokonca aj vlastnoručný podpis Ľudovíta Štúra. Štúdium slovenského jazyka sa nám po tomto bude zdať omnoho zaujímavejší.

Pred odchodom z múzea sme si ešte prezreli expozíciu s názvom Drevo vždy živé. Popri prezeraní výstavy sme si vypočuli zaujímavé rozprávanie a o tradičných drevárskych remeslách a najrozšírenejších technikách opracovania dreva na našom území, akými boli napríklad štiepanie, dlabanie, tesárstvo, tokárstvo či stolárstvo.

No a na koniec sme sa ocitli v lese - medzi preparátmi lesných živočíchov na expozícii Hlas lesa. Zároveň sme mali možnosť vypočuť si zvuky, ktoré vydávajú lesné živočíchy vydávajú. Cestou z múzea sme si ešte dali zmrzlinu a hurá domov. Ďakujeme pracovníkom múzea za zaujímavý zážitok a určite si prezrieme výstavu o vlkovi v budúcom školskom roku.

Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS

Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS