Návšteva v ŠVK v Banskej Bystrici

V piatok 18.3.2016 sa žiaci 8.A a ruštinári z 8.C vybrali na exkurziu do Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici – nemčinári do nemeckej študovne a ruštinári do študovne slovanských jazykov. V nemeckej študovni sme si najprv pripomenuli slovnú zásobu o Veľkej noci, pozreli sme si film o zvykoch a tradíciách v Nemecku. A potom nasledovala zábava. Pani Šmelková vybrala úplne nové hry a my sme ich aj vyskúšali. Hry na rozvoj komunikácie, hľadanie správnych otázok a odpovedí. Všetci sme skladali ďalšiu hru – ročné obdobia, kde sme sa naučili slovnú zásobu k tejto téme.

A ruštinári sa vo vedľajšej miestnosti zabávali s pexesom – ich téma bola doprava.

Prostredie v ŠVK je veľmi príjemné, pre žiakov podnetné k vzdelávaniu. Preto určite navštívime tieto študovne aj v budúcnosti.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS