Osobnosť našej školy

Rytierska sála Zvolenského zámku sa 16.12. zaplnila samými významnými ľuďmi. Neboli to ale umelci, športovci, či politici. Každá zvolenská škola tam vyslala svojich najlepších žiakov – svoje osobnosti. Ani naša škola nechýbala. 1.stupeň zastupovala Barborka Vajdová zo 4.C, za 2.stupeň to bola Veronika Gurková z 8.A. A prečo práve ony? Čítajte ďalej a musíte uznať, že právom...

ik

Barborka:
Naša sekierska škola má 641 žiakov. Do našej triedy chodí 23 detí. 23 šikovných a múdrych detí. A prečo tu stojí práve Barborka?
Len sa na ňu pozrite! Ledva ju vidno od zeme, ale jej šibalské svetielka v očiach si všimnete okamžite. Je dobrá v matematike i slovenčine. Je to taký náš mudrlant. Keď sa pani učiteľka spýta na význam nejakého ťažkého cudzieho slova, zaručene vždy zdvihne ruku. Jej mamina o nej hovorí, že neprestane dobiedzať, pokiaľ nemá všetko vysvetlené. A nestačia jej pri tom 2-3 slová, ale vždy sa o tom doma veľa diskutuje. Minule nás prekvapila v informatickej súťaži iBobor, keď deti I.stupňa prevýšila skoro o 30 bodov. Proste jej to páli. Ale to nie je všetko! Ktoré 9-ročné dieťa v dnešnej dobe vie štrikovať, háčkovať a šiť? Chodí na klavír a flautu, tancuje ľudové a tiež moderné tance. No ale to stále nie je všetko. Predstavte si, že beháva maratóny. Nie je to veru sranda, aby také krehké dievčatko odbehlo viac ako 4 kilometre. No a veľmi ju a jej maminu obdivujeme, pretože doma majú 2 detičky z detského domova. Barborka je k nim dobrá a trpezlivá, pomáha im a vytvára im pohodu, aby u nich mali konečne to, čo nikdy nezažili.

To je proste celá naša Barborka!

Veronika:
Sedí ticho v zadnej lavici,
ale úsmev má vždy na líci
Štíhlosťou a výškou
aj pre modeling súca.

Zdravá strava, zdravá myseľ, pohyb vždy
- to je to, čo dostala do vienka z rodiny.
Prečo je taká múdra?
Iste vedieť chcete

Tajomstvom nie je to.
Ona vie
vnímať svet a poznávať ho.
Ona vie
rozmýšľať a diskutovať o tom.
Ona vie
robiť skutky, čo tešia srdcia naše.
Ona vie
a dokáže aj v súťažiach vyhrať.

Je to človek milý a usilovný v práci.
Pomôže ti, aj keď ponáhľa sa kamsi.
Klavír, štetec, slovo – to má rada.
My poznáme ťa a preto pocta tebe patrí,
Veva za to, že dobrá, múdra a naša si.

Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS

Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS       Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS