Zdravá škola

Október je mesiacom zdravej výživy. Táto téma oslovila aj žiakov našej školy. Mohli si vybrať z viacerých aktivít, ktoré boli pre nich pripravené.
Žiaci 5. a 6. ročníka sa zapojili do výtvarnej súťaže na tému Zdravá strava. Účastníkom ďakujeme za pekné práce. Žiacky parlament vybral na stupne víťazov: Sofiu Vardžikovú z 5.A triedy, Mariannu Kurčíkovú z 5.B triedy a Miriam Nôtovú z 5.C triedy.
Veľmi pekné práce vytvorili aj Miško Gondáš a Saška Cicková z 5.A triedy. Za snahu ďakujeme aj žiakom 6.A.

Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS

Téme zdravá výživa boli venované nástenky v jednotlivých triedach. Členov žiackeho parlamentu čakala neľahká úloha vybrať tie najzaujímavejšie.
Na 1.mieste sa umiestnila nástenka 7.A triedy, na 2.mieste nástenka 6.B a 8.C triedy. Všetkým kolektívom ďakujeme za snahu a tvorivosť.

Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS

Kto má rád ovocie a zeleninu iste potešil svoj zrak aj chuťové poháriky v súťaži o najoriginálnejší ovocný tanier. Najkrajší tanier sa podaril žiakom 6.B triedy. Víťazstvo je o to cennejšie, že išlo o spoločnú prácu pod vedením Kevina Kozáka .
Na ďalších miestach sa umiestnili jednotlivci – Michal Gondáš z 5.A a Sára Tuhárska z 5.A. Za spravodlivé hodnotenie by sme sa chceli poďakovať žiackemu parlamentu.

Highslide JS     Highslide JS

Aj tento rok sa naša škola zapojila do súťaže Hovorme o jedle. Žiaci vypracovali pekné a zaujímavé prezentácie na vopred určené denné témy. Najviac bola využitá denná téma Zelenina a ovocie. Niektoré práce žiaci odprezentovali aj pred spolužiakmi. Výber z prezentácií bol použitý v súťaži.
Za peknú prácu ďakujeme Natálii Hanusovej a Kristíne Kračúnovej zo 6.A,Michalovi Kozelskému z 8.A, Braňovi Benkovi z 8.B, Lenke Ursínyovej a Tereze Šimovej z 9.A. Tvorivosťou našetrili najmä Natália Vavrová(8.A) a Lujza Rusková(8.C), ktoré tému Zelenina a ovocie spracovali v podobe videoreceptu, čo hodnotíme ako skvelý nápad !

12

Žiaci 6. a 7.ročníkov si mohli svoje vedomosti o zdravej výžive overiť v dotazníku. Žiaci, ktorí ho vypĺňali, dokázali, že im je zdravá strava blízka a majú o nej veľa vedomostí. Zo všetkých zúčastnených sa najlepšie darilo Ivanovi Novotovi a Štefanovi Lehockému zo 7.A, ktorí dosiahli plný počet bodov.
Všetci, ktorí boli pri vypĺňaní dotazníka úspešní, dostali sladké a hlavne zdravé odmeny . Blahoželáme !

13