Exkurzia Viedeň

Skoro ráno v stredu 20.5 sa žiaci siedmych a ôsmych ročníkov stretli pred budovou školy. Chystali sa na celodenný výlet do Rakúska. Pri preprave autobusom sprievodca preveroval ich znalosti o Rakúsku a Viedni zaujímavými otázkami. V Bratislave prestúpili na loď, ktorá ich po Dunaji previezla priamo do Viedne. Sprievodca stručne popísal všetky budovy, sochy a významné miesta, okolo ktorých prechádzali. V Schönbrune mali možnosť si prezrieť záhrady princeznej Sissi aj časť najväčšej a najstaršej európskej zoologickej záhrady. Mnohí prvýkrát uvideli zvieratá ako milé tučniaky, mohutné nosorožce, hrdé tigre, zvedavé gepardy, ohrozené pandy, magické netopiere, či dokonca roztomilé divoké potkany. Zvieratá mali zabezpečené veľké výbehy s dostatkom úkrytov, hračiek a podnetov; väčšina vyzerala spokojne, niektoré by sa však očividne rady vrátili do voľnej prírody a pohľad na ne dokázal návštevníka s hlbším vzťahom k zvieratám rozosmútiť. Po odchode sa kolektív za výkladu sprievodcu presunul po námestí do centrálnej časti Viedne, kde navštívil Stefansdom – Dóm sv. Štefana. Na záver mali žiaci rozchod a mohli si ísť nakúpiť jedlo, suveníry či iné predmety do rôznorodých obchodov. Späť sa vracali autobusom, v ktorom sa rozprávali o dojmoch z výletu.

Síce žiaci dali učiteľom svojim občas nie práve vzorným správaním trochu „zabrať“, všetci si výlet užili a dúfajú, že sa budú môcť aj nabudúce zúčastniť podobných akcií.

Tereza Ferenčuková, 7. A

Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS