Projekt Educate Slovakia
Týždeň priateľstva

Termín: 2. -6. február 2015-02-15

Už po štvrtýkrát sa v termíne od 2.februára - 6. februára 2015 na našej základnej škole v rámci týždňa priateľstva uskutočnil medzinárodný multikultúrny projekt Educate Slovakia opäť pod záštitou Študentskej agentúry AIESEC v Banskej Bystrici. Tak ako po minulé roky, aj tentokrát boli u nás na hosťovaní počas štyroch dní stážisti z rôznych kútov sveta, aby nám predstavili svoju krajinu, zvyky a tradície.
Naši noví priatelia Sheyla, Jay, Antonella a Peace k nám pricestovali z Indonézie, Taiwanu, Talianska a Turecka. Prostredníctvom pripravených prezentácií sa žiaci dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o krajinách, tradíciách , ale aj niečo z ich každodenného života. Dozvedeli sme sa ako sa študuje v Taiwane, čo je charakteristické pre turecký národ, prečo ženy islamského vierovyznania nosia na hlavách šatky - hijab, prečo sa pizza Margherita volá Margherita a mnoho ďalších zaujímavostí. Nielen my sme spoznávali, ale aj naši hostia mali možnosť vďaka naším žiakom dozvedieť sa zaujímavosti o našej krajine a miestach, ktoré by počas pobytu na Slovensku mali určite navštíviť. Žiaci nám dokázali, že anglický jazyk ovládajú na dobrej úrovni, najmä starší žiaci nemali problém s komunikáciou.
Stretnutie sa s našimi inonárodnými priateľmi žiaci opäť hodnotili pozitívne. Tak ako po minulé roky, aj tentokrát určite vznikli medzi lektormi a žiakmi nové priateľstvá.

Zodpovedný: V. Lacková

Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS