Nemecká študovňa

27.10.2014 žiaci 7. A triedy navštívili nemeckú študovňu ŠVK v Banskej Bystrici. Tentokrát sme sa s pani Šmelkovou rozprávali o tom, ako žiaci v Nemecku prichádzajú po prvýkrát do školy. Celá tvorivá dielňa mala názov „ Mein erster Tag in der Schule“ . Pracovali sme s obrazom, pesničkami, pracovnými listami. Aktivity sa nám veľmi páčili. A možnosť, polistovať si v originálnych nemeckých knihách, malých aj veľkých, bol pre nás veľkým zážitkom.

Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS

Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS

Aj 4. 11. 2014, teraz žiaci 8.A triedy, navštívili nemeckú študovňu. Celé dopoludnie strávili v Bábkárskom salóniku, kde pracovali s nemeckou rozprávkou „Froschkὅnig“. Rozprávku sme si prečítali a pomocou bábok zdramatizovali. Veselé bolo hlavne delenie rolí, páčili sa nám zvieracie zvuky. Pracovalo sa nám veľmi dobre, prežili sme opäť jeden pekný deň v ŠVK.