Minifutbal základných škôl

Na našej škole nebolo zvykom, že sme zapájali dievčatá do športov ako je futbal, ale vysvitlo, že to bola chyba!!! Lebo tento rok sme tak urobili a dievčatá dosiahli prekvapivé výsledky. Hladko sme prešli okresným kolom, kde sme porazili školy zo Zvolena ako ZŠ, Námestie mládeže, ZŠ M.Rázusa. Potom nasledoval postup do regionálneho kola, ktoré sa uskutočnilo v Krupine za účasti našej školy , ZŠ Hriňová a ZŠ Detva. V turnaji sme hladko obstáli a postúpili bez straty bodu do krajského kola, ktoré bolo 12.5.2015 v Žiari nad Hronom. Tam sa dostali víťazi regionálnych kôl a to: ZŠ Golianova BB, ZŠ v Radváni BB,ZŠ Žiar nad Hronom, ZŠ Veľký Krtíš a naša škola. Hralo sa každý s každým a naše dievčatá si už po prvom zápase vybudovali rešpekt a zároveň sympatie divákov a učiteľov, lebo peknou hrou zdolali Radváň 5:0. Potom nasledoval V.Krtíš, ktorý tiež nepretrhol našu šnúru a prehral snami 1:3. Ďalší súper prišiel ZŠ ŽnH, kde sme viedli 1:0 skoro celý zápas, žiaľ v poslednej minúte sa kopala proti nám penalta a Vika Kubenková aj zasiahla loptu ale gól padol. To však nevadilo a po remíze 1:1 sme išli do posledného zápasu s ZŠ Golianova BB, kde nám stačilo uhrať remízu a postup na Slovensko by bol v kapse. Žiaľ troška sme zaspali úvod stretnutia a polčas sme prehrávali 3:0. Do druhého polčasu sme nabehli z ostra a Paťa Mudráková – naša najlepšia hráčka strelila 2 góly za sebou, žiaľ tretí sa jej resp. nám nepodaril. Po celkovom sčítaní skóre sme skončili na 3.mieste a však z hľadiska hry určite na prvom..
Našu školu reprezentovali: Nika Di Capua, Natália Hanusová, Vivien Idesová, Monika Klanduchová, Vika Kubenková, Kaja Ľalíková, Paťa Mudráková, Kika Sudimáková, Viťa Koreňová, Peťka Korčoková.... Patrí im veľká pochvala za prevedený výkon!!!!

Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS

Mladší žiaci nás reprezentovali v Dôvera Cupe, čo je minifutbal základných škôl. Prešli sme obvodným kolom, kde sme sa trošku potrápili s ZŠ M. Rázusa, ale vyhrali sme a postúpili sme do okresného kola. Tam nás už čakali školy ako: ZŠ, Námestie mládeže, ZŠ, Hrnčiarska, ZŠ Jilemnickáho 1. V hre každý s každým sme jasne dominovali a zaslúžene vyhrali turnaj a postúpili do regionálneho kola v Krupine. Tam sme sa stretli s ZŠ Krupina a ZŠ Detva, avšak v hre sme veľmi vyhoreli a prehrali sme oba zápasy a naša cesta za úspechom skončila ako 3.miesto na regionálnej úrovni.
Školu reprezentovali: Andrej Antoška, Vladimír Paľko – 7.B
Patrik Nagy, Tomáš Janeček, Šimon Šaškievič, Matúš Jakuba, Marek Svintek – 6.B