Kráľ detských čitateľov

Dňa 24.3 sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene uskutočnilo ocenenie najaktívnejších detských čitateľov a korunovácia Kráľa detských čitateľov. Stala sa ním žiačka 7.A triedy Viktória Pinkasová, ktorú prišli podporiť jej spolužiaci. Spolu so žiakmi tretích ročníkov iných základných škôl si vypočuli zaujímavé rozprávanie o knihách a knižnici a zasúťažili o knihy pri hľadaní správnych odpovedí na otázky. Pod dohľadom riaditeľky knižnice boli štyria najaktívnejší čitatelia ocenení. Nová Kráľlovná detských čitateľov získala vecné ceny a zožala obdiv jej spolužiakov. Spisovateľ PhDr. Michal Albert jej a knižnici venoval svoju rozprávkovú knihu Noc s gejšou. Prečítaním kráľovského sľubu kráľovná sľúbila, že zostane verná svojmu kráľovstvu a bude vzorom pre ostatných detských čitateľov.

Tereza Ferenčuková, 7.A

Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS