Maľované kontajnery

Firma Marius Pedersen oslovila našu školu, aby sa zapojila do projektu: „ Premeniť staré kontajnery na umelecké diela“. Keďže v našej škole máme mnoho talentovaných žiakov, budúcich výtvarníkov, súhlasili sme. Po niekoľkotýždňovej práci žiaci: Adam Králik, Michaela Brodnianska, Alica Hrašková, Katka Hrašková vytvorili celoplošne pomaľované kontajnery s motívom prírody.
Nad Môťovskou priehradou, na mieste, ktoré vyčistili naši žiaci od odpadkov pri príležitosti Dňa Zeme , boli tieto kontajnery umiestnené a stali sa pýchou priehrady.

Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS

Highslide JS    Highslide JS    Highslide JS    Highslide JS    Highslide JS    Highslide JS

Po dvoch mesiacoch sme sa vrátili na miesto, kde sme odpratávali smetisko. Vtedy sme si dávali otázku, či táto naša snaha očistiť prírodu a tak spríjemniť vychádzky k priehrade, naozaj bude mať význam.
Odpoveď sme dostali . Bolo to veľké prekvapenie a radosť, keď sme videli, že z bývalého smetiska sa stalo miesto krásne upravené, čisté, príjemné, vhodné aj na oddych.
A vedomie, že my žiaci 7. C sme k tomu veľkou mierou prispeli, v nás vyvolávalo príjemný pocit a trochu aj hrdosť.
Krásne vymaľované kontajnery sú tiež dielom aj žiačok našej triedy.
Porovnajte ten rozdiel.
Ďakujeme všetkým, ktorí majú zásluhu na úplnej likvidácii smetiska a vybudovaní príjemného miesta na posedenie v prírode pri vychádzke.