Americký futbal

12.3. nás na Sekieri navštívili Zvolen Patriots, hráči klubu amerického futbalu vo Zvolene. Klubov hrajúcich tento šport je na Slovensku iba šesť a prvý spoločný zápas sa hral v roku 2001. Teraz sa hrá prevažne v Českej republike, no klub dúfa v podchytenie dorastu a popularizáciu športu i na našom území.
Nás navštívili traja hráči zo Zvolen Patriots. Na hodine telocviku, v ôsmom a deviatom ročníku, žiakom vysvetlili rozdiel medzi rugby, futbalom - ktorý hrávame my a americkým futbalom. Doniesli si hráčsku výbavu, chrániče a prilby a po vysvetlení základných zostáv si spolu so žiakmi i zahrali.
Naším žiakom sa ukážka veľmi páčila, a zahrali si aj dievčatá. Okrem zaujímavej hodiny telocviku a získania nových informácií sa tak dozvedeli viac i o americkej kultúre. Ďakujeme Zvolen Patriots a tešíme sa na Vašu ďalšiu návštevu.

Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS     Highslide JS

Highslide JS    Highslide JS    Highslide JS    Highslide JS    Highslide JS    Highslide JS