Záložka do knihy spája školy

Namaľuj mi svojho obľúbeného literárneho hrdinu - to bola téma 4.ročníka česko-slovenského projektu pre ZŠ „Záložka do knihy spája školy,“ ktorú vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Národné pedagogické múzeum a knižnica Komenského v Prahe k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2013.
Tento rok sme si vymieňali 300 záložiek so Základnou školou v Čadci. Dostali sme veľmi pekné záložky. Zvlášť sa nám páčili tie s motívmi hrdinov z literatúry na 2. stupni.
Škoda, že naši žiaci sa zamerali viac na zvieracích hrdinov. Napriek tomu boli záložky veľmi pekné a pri ich vytváraní boli žiaci a ich učitelia nápadití.
Dúfame, že naše záložky potešili žiakov v Čadci, tak, ako sme sa potešili my ich záložkám.

Ďakujeme!