Havkáči

Ako minulý školský rok i tento si žiaci našli čas a navštívili opustených psíkov v útulku (celý názov Karanténna stanica pre zvieratá). Stalo sa tak v mesiaci september a október, spolu tri návštevy. Psíkov však mali možnosť vidieť len dva krát, pri tretej návšteve pracovníci útulku riešili naliehavý prípad, dnu sme sa teda nedostali. To nás však neodradilo a i tak sme im nechali darčeky – staré deky, uteráky, vlastnoručne vyrobenú posteľ pre psíka, nepotrebné hrnce a nádoby na vodu a pár maškŕt. Deti počas návštev spoznali neveselé osudy niektorých psíkov a mačiek, ktoré tu tiež našli svoje dočasné útočisko. Rozhovorom s pracovníkmi KS získali informácie o chode útulku, starostlivosti o zvieratá a o tom, ako i my môžeme štvornohým kamarátom pomôcť.

Ako pomôcť? Blíži sa zima a zvieratám bude v betónových výbehoch a kotercoch zima. Čiže ak máte:
- staré uteráky a deky
- nepotrebné oblečenie (pracovníci KS ho použijú pri výrobe postelí pre psov, aby v zime neležali na betóne)
- zvyšné psie a mačacie postele, po svojich domácich miláčikoch
- starý nábytok (pracovníci KS z neho vyrábajú pre psov búdy)
- staré hrnce, nádoby na vodu
- zvyšky krmiva pre zvieratá po svojich domácich miláčikoch
- už nepotrebnú výbavu pre psov a mačky
Nehádžte to prosím do kontajnera, ale darujte to našim štvornohým kamarátom.

Kontakt na útulok: www.kszv.sk/kontakt/

foto1     foto2     foto3     foto9     foto5     foto6