Der Wolf und die 7 Geisslein

Dňa 03.04.14 sme išli my, žiaci 7.A. triedy, do nemeckej študovne v Banskej Bystrici. Cestovali sme autobusom a vlakom. Do študovne sme prišli veselí a pani Šmelková sa nám predstavila a ukázala nám študovňu. Zaviedla nás do miestnosti plnej obrovských „vakov“. Na pláne sme mali pracovať s rozprávkou „Der Wolf und die sieben Geißlein“. Najprv sme si zahrali divadlo. Neskôr sme pracovali s pracovnými listami. Keďže list bol zobrazený na veľkej obrazovke, mohli sme si správne odpovede skontrolovať. Po dokončení práce sme pozerali rozprávku „Rapunzel“ v nemčine. Ďalej sme navštívili aj múzeum bábkara Anderleho. Videli sme kopu zaujímavých bábok a taktiež sme sa s niektorými bábkami mohli zahrať. Za našu prácu sme dostali odznaky a náramky Goethe Institut-u. Najaktívnejší dostali aj vrecúško. Cestou na vlak do ZV sme si dali na námestí zmrzlinu. Cesta späť do školy šla hladko a v pamäti nám ostali skvelé zážitky.

Natália Vavrová, 7.A

foto7     foto8     foto9