Týždeň priateľstva 2013/2014

Už po tretíkrát sa v našej škole v rámci týždňa priateľstva od 30. septembra – 04. októbra uskutočnil opäť pod záštitou agentúry AIESEC v Banskej Bystrici medzinárodný multikultúrny projekt. Tak ako po minulé roky, aj tentokrát boli u nás na hosťovaní počas jedného týždňa lektori z rôznych kútov sveta, aby nám predstavili svoju krajinu, zvyky a tradície.
   Pricestovali k nám lektori z Argentíny, Talianska, Ruska a Iránu. Prostredníctvom pripravených prezentácií sa žiaci dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o krajinách lektorov, ale aj niečo z ich každodenného života. Tak sme sa aspoň v mysli dokázali preniesť do týchto vzdialených a pre nás netypických krajín.
Samozrejme to neboli len prezentácie, ktoré nás zaujali. Naši priatelia si priniesli aj zaujímavé a typické predmety pre svoju krajinu, naučili nás základnú slovnú zásobu a aj my sme ich naučili slovíčka a slovné spojenia ako napríklad „Ahoj, ako sa máš?“, pozdravy, poďakovania. Zaujímavá bola najmä „hodina tanca“ s Yamilou z Argentíny, či rôzne typické hry danej krajiny.
   Žiaci nám dokázali, že anglický jazyk ovládajú na dobrej úrovni, najmä starší žiaci nemali problém s komunikáciou.
   Stretnutie sa našimi inonárodnými priateľmi žiaci opäť hodnotili pozitívne. Tak ako vlani, aj tentokrát určite vznikli medzi lektormi a žiakmi nové a pevné priateľstvá, a preto možno povedať, že týždeň priateľstva znova splnil svoj hlavný cieľ.

foto1     foto2     foto3     foto9     foto5

foto6     foto7     foto8     foto9     foto10