Živé popoludnie

1.4. naši žiaci navštívili výstavu Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene pod názvom Drevená hračka a expozíciu remesiel súvisiacich s drevom. Dozvedeli sa tu veľa o kolárstve, debnárstve, či tesárstve, ale i o lese a lesných živočíchoch. Po zaujímavom výklade sa žiaci pohrali s drevenými hračkami, ktoré ich veľmi zaujali a pobavili. Zároveň sme však videli, ako veľmi je človek spätý s prírodou, lesom. Získané poznatky im pomôžu uvedomiť si dôležitosť ochrany životného prostredia.
Na toto sme nadviazali i nahliadnutím do predajne s bio potravinami. Zbavili sme sa tak rôznych predsudkov a zistili sme, že okrem potravín, ako pohánka, pšeno, krúpy tu môžeme nájsť i mlieko zo sóje, či mandlí. Okrem potravín sa tu schovávali i čistiace a kozmetické prípravky vyrobené na prírodnej báze, nezaťažujúce životné prostredie. Najviac nás zaujala zubná kefka z bambusu a drevený hrebeň.

foto1   foto2   foto3   foto4   foto5   foto6   foto7