Modrý gombík

Každý rok v máji organizuje UNICEF Slovensko verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka. Tento rok tomu bude už 10. rokov, čo dobrovoľníci na celom Slovensku za príspevok ďakujú Modrým gombíkom – symbolom zbierky. Môže sa ďakovať i modrým náramkom. Výnos z celej zbierky je určený na konkrétnu pomoc ohrozeným deťom v niektorej krajine, napríklad na vzdelávanie a zabezpečenie pitnej vody, zabezpečenie základných sanitačných a sociálnych zariadení, či očkovanie.
Tento rok tretí májový týždeň od 12. do 18. mája 2014 bude už desiaty rok v znamení modrej farby.
Tento rok sme posledný deň zbierky na našej škole urobili Dňom modrého gombíka. Počas prvej a druhej veľkej prestávky sme si zatancovali. Tancovali žiaci prvého stupňa. Žiaci druhého stupňa sa zase venovali výtvarnej tvorbe na túto tému.

Všetkým zúčastneným ďakujeme.

foto1   foto2   foto3   foto4   foto5   foto6   foto7