Futbal a nemčina

1:0 pre nemčinu – súťaž organizoval Goethe Institut Bratislava, bola určená žiakom vo veku 10 až 11 rokov, ktorých baví futbal a nemčina. My sme mali chuť zasúťažiť si vo futbalovo-nemčinárskych kvízoch a zahrať si futbalový turnaj s inými žiakmi. A hlavne – chceli sme vyhrať futbalový víkend v Berlíne s návštevou zápasu Herthy BSC.

Vytvorili sme šesťčlenný zmiešaný tím : Matúš Jakuba, Tomáš Janeček, Patrícia Mudráková, Marek Svitek, Šimon Šaškievič, Marek Masaryk – žiaci 5. ročníka a vytvorili sme fotografiu na tému FUTBAL A MY. Náš príspevok musel obsahovať aspoň tri slová v nemčine. Koncom februára náš tím vybrala porota do finále. Odvaha a kreativita sa vyplácajú!

Súťaž 1:0 pre nemčinu je súčasťou projektu football2 – international youth football and education, ktorý je podporovaný Európskou komisiou. 29. apríla v športovom areáli MŠK Žilina sa stretli vybrané tímy vo finálových zápasoch, overili si vedomosti z nemeckého jazyka a zasúťažili v nemeckom kvíze. Náš tím sa snažil z najväčších síl zvládnuť základy nemčiny, pretože sa ešte v piatom ročníku neučia nemecký jazyk. Napriek tomu dosiahli vo vedomostných súťažiach skvelé výsledky a vo futbale patrili k najlepším – obsadili 3. miesto.

Síce sa nám nepodarilo vyhrať cestu na futbalový víkend v Berlín, ale máme obrovskú skúsenosť a prekrásny zážitok.

foto1     foto2     foto3     foto9     foto5     foto6

foto7     foto8     foto9     foto10     foto11     foto12