Exkurzia - BIO farma

28.5. sme, v rámci projektu Škola podporujúca zdravie, navštívili BIO farmárov. Tí nám vysvetlili, ako prebieha chov oviec podľa pravidiel BIO hospodárstva. Dozvedeli sme sa, že mlieko a mäso takýchto oviec je bez antibiotík a hormónov, a teda, že je pre naše zdravie veľmi prospešné.
Bolo nám vysvetlené ako sa vyrába domáci jogurt, syr, bryndza. Prezradili nám ako spracovávať vlnu. Videli sme ako sa vlna češe a čo všetko sa z nej dá vyrobiť.
Žiaci si prezreli i malý domáci mlyn a videli tak pravú celozrnnú múku obsahujúcu množstvo vlákniny.
Pred odchodom sme si prezreli i rôzne výrobky z ovčieho mlieka, ale i z mlieka kozieho - voňavé mydlá.
Život BIO farmára deti veľmi zaujal, páčil sa im najmä život v spojení s prírodou. Všetci veľmi dobre pochopili vplyv BIO hospodárenia na naše zdravie.