Petronell – Carnuntum

Vo vzdialenosti iba 25 od Bratislavy v srdi pôvabnej prírody národného parku Dunajské luhy leží vzácny klenot z obdobia slávnej epochy Rímskej ríše. Je ním Carnuntum, antická metropola na Dunaji, ktorá bola vybudovaná pred 2000 rokmi.
V múzeu pod šírim nebom Petronell stojí dávne mesto Carnuntum. Dňa 23. mája 2013 sme toto prenádherné miesto navštívili so žiakmi našej školy. Túlali sme sa uličkami so stavbami postavenými presne podľa antických stavebných plánov, prezreli sme si veľkolepý palác, klasickú mestskú vilu „villa urbana“ a obdivovali sme absolútne svetovú senzáciu, verne zrekonštruované rímske termálne kúpele zo začiatku 4. storočia.
V amfiteátri pôvodného vojenského tábora sa žiaci zahrali na súboj gladiátorov. Navštívili sme ešte múzeum Kulturfabrik v Heinburgu a na záver sladké ochutnávanie čokolád v Schokofabrik.
Prežili sme nádherný a veľmi poučný deň. Je dobré využiť vedomosti z nemeckého jazyka priamo v zahraničí.

foto1     foto2     foto3     foto4     foto5

foto6     foto7     foto8     foto9     foto10