Turnaj v minifutbale

V mesiaci december sa žiaci vekovej kategórie mladší žiaci našej Základnej školy J. Alexyho Zvolen 7. B triedy, doplnený o najlepších žiakov 6.B triedy zúčastnili dvoch turnajov v minifutbale.
Uvedených turnajov sa zúčastnili žiaci nasledovný žiaci:
Drugda, Rabatin, Noskovič, Lauro, Gracel, Rúžek, Bogusz – 7. B trieda
Suja, Kamenský, Lukeš – 6. B trieda

Prvý turnaj organizovala ZŠ Andreja Sládkoviča v Sliači a mužstvo zo ZŠ, J. Alexyho Zvolen v spolupráci s MFK Zvolen v uvedenom turnaji zvíťazilo, keď Sliač porazilo všetkých súperov a dosiahli nasledovné výsledky:
Zvolen : Žiar 3 : 1 (Oboňa, Suja, Dolniak)
Zvolen : Brusno 3 : 0 (Lukeš 2, Kamenský)
Zvolen : Podlavice 2 : 1 (Kamenský 2)
Zvolen : Sliač 11 : 2 (Suja 2, Lukeš 2, Slovak 3, Lauro 2, Oboňa, Rabatin)

Druhý turnaj v minifutbale organizoval športový klub FO ŽP Šport Podbrezová, v ktorom sa nášmu mužstvu darilo menej a z troch zápasov sa im podarilo uhrať iba jednu remízu a celkovo skončili naši chlapci na delenom 3. a 4. mieste spoločne s chlapcami z Rimavskej Soboty. Víťazom turnaja sa stalo domáce mužstvo žiakov FO ŽP Podbrezová „A“.
Výsledky turnaja nášho mužstva:
Zvolen : Podbrezová "A" 1 : 6 (Lukeš,)
Zvolen : Podbrezova "B " 1 : 2 (Oboňa)
Zvolen : R. Sobota 3 : 3 (Kamenský, Rabatin, Lukeš)

Medzi najlepších hráčov z našej školy patrili podľa trénera Ernesta Peterkeho na oboch turnajoch žiaci 6. B triedy – Lukeš, Kamenský a Suja.

diplom