Vianočná Praha 2011

Druhý decembrový týždeň sme sa vybrali na dvojdňový výlet do hlavného mesta Čiech - Prahy. 8.12 o 5:11 sme nastúpili do vlaku a začala sa naša cesta. Prechádzali sme rôznymi mestami. O niekoľko hodín sme prišli do našej vysnívanej Prahy. Z hlavného nádražia sme išli električkou pred hostel, kde sme sa ubytovali a vyrazili na prehliadku tohto čarovného mesta. Prvým miestom bola Petřínská rozhledna, ktorá merala 327 metrov. Kým sme vyšli až na úplný vrch, mnohým z nás sa zakrútila hlava. Ale stálo to zato. Ten pohľad bol krásny. Pražský hrad, rieka Vltava a vlastne celá Praha. Odtiaľ sme prešli lanovkou na Karlov most, ktorý bol očarujúci. Keďže bola tma, pohľad bol o to krajší. Po Karlovom moste sme prechádzali na Staromestské námestie, videli sme Orloj a vianočné trhy. Všetko sme si poprezerali, nakúpili sme, premiestnili sme sa metrom znovu električkou až do nákupného centra, kde sme mali dve hodiny voľného času.
     Nakúpili sme a mohlo sa ísť do hostela. Tam sa začínala pravá zábava. Niektorí z nás prebdeli takmer celú noc, iní hneď zaspali od únavy. Aj učitelia na chvíľu prestali byť učiteľmi a odreagovali sa spolu s nami. Zažívali pri nás vtipné momenty, na ktoré budú dlho spomínať ako aj my. No prešla noc a nás čakalo ešte posledné miesto, ktoré sme mali navštíviť. Keďže niektorí z nás a hlavne my ôsmačky sme cestu do Prahy zobrali vážne, poberali sme sa aj s našimi ťažkými kuframi do botanickej záhrady. Keď sme konečne vyšli všetkými schodmi a kopcami, čakal na nás veľký výklenok. Pán a pani sprievodcovia nám porozprávali o všetkých rastlinách, ktoré sme tam videli. A tu sa náš dvojdňový zážitok pomaly končil. Nastúpili sme do vlaku a mohlo sa ísť. Cesta vlakom bola opäť zábavná.
     Tento výlet nám priniesol mnoho zážitkov, zábavy ale hlavne nových vedomostí, ktoré boli zaujímavé. Domov sme sa vracali s úsmevom na tvári a spokojnosťou. Pre učiteľov bol najkrajší pohľad, že sa nikto nestratil a pre nás žiakov pocit, že sme zažili niečo, na čo nikdy nezabudneme.

foto1      foto11      foto3

foto4      foto5      foto6      foto7      foto8      foto9