Planetárium

21.októbra sa štvrtáci našej školy zúčastnili exkurzie do planetária v Žiari nad Hronom. Najviac zaujala hviezdna sála, kde sa deti spoznali s rovesníkom Alexom a jeho počítačom Sírisom. Dozvedeli sa od nich množstvo informácií o Slnku, Mesiaci a našej Zemi. Keď sa na kupolovitom strope objavili súhvezdia, deti híkali od prekvapenia, čo všetko môžu hviezdy na oblohe vytvárať. V ufo sále pokračoval príliv informácií. Na plastovom modely Slnka a Zeme sa zopakovalo učivo o pohyboch Zeme a Mesiaca – deti ukázali, že toto všetko ovládajú. Keďže bolo zamračené a hmla, do kopuly k ďalekohľadu nebolo možné ísť. Škoda. Tak sa deti vrhli na suveníry. Najviac išli na odbyt 3D pohľadnice. Táto exkurzia bola nielen poučná, ale aj zábavná.

foto1      foto2      foto3      foto4      foto5

foto6      foto7      foto8      foto9      foto10