Škola v prírode Chata U Daniela Repište 7. - 12. 3. 2011

Škola v prírode sa uskutočnila v prekrásnom prostredí Štiavnických hôr, neďaleko Sklených Teplíc, od pondelka 7.3. do soboty 12.3.2011. Akcie sa zúčastnilo 48 detí, z toho 26 prvákov, 16 druhákov a 6 žiakov zo 4.ročníka. Vyučovací proces zabezpečili 3 vyučujúce, voľné aktivity v popoludňajšom a večernom čase pripravovali 3 animátori, ktorých ponúkol konateľ, spolu s nonstop zdravotnou službou. Doprava bola objednaná u HKM Zvolen.
Ubytovanie bolo v murovanej 2-poschodovej chate, v izbách po 2,3,4 deti s vlastným sociálnym zariadením. Strava sa podávala v jedálni 5x za deň, k dispozícii bolo celý deň pitie. Učenie prebiehalo v jedálni, ktorá sa dala uzavrieť na dve časti a v klubovni.

Program:

Pondelok

: úvodné stretnutie, rozdelenie do troch skupín - prechádzka do Sklených Teplíc, poznávacia hra - večerná zoznamovacia diskotéka s hrami

Utorok

: túra k dvojkrížu na kopec Bimbíz, návšteva Repišťa - oslava MDŽ - hra Malí proti veľkým

: raňajky do postele - kúpanie v kúpeľnom bazéne, nákupy - hry Kasíno Las Vegas

: športové hry a súťaže na multifunkčnom ihrisku - nočná hra odvahy

Piatok

: hra „ Odkazy dávnych civilizácií“ -športové hry, balenie - pyžamová párty, vyhodnotenie poriadku a správania

Počas celého pobytu sa deti pohybovali na čerstvom vzduchu, spoznávali prírodu, učili sa dodržiavať pravidlá a spolupracovať v skupinách, pomáhať si pri súťažiach, pri upratovaní izieb a príprave v jedálni. Nikto neochorel a nikto neutrpel úraz. Deťom sa páčil prístup a aktivity animátorov, ktoré boli zadokumentované na CD. Zdravotná služba bola k dispozícii pre deti, ktoré si priniesli lieky so sebou.

Vypracovala: Mgr. R. Vaculová

foto     foto     foto     foto     Highslide JS     foto

foto     foto     Highslide JS     foto     foto     foto

foto     foto     Highslide JS     Highslide JS     foto     foto