Výstavka kníh spojená s predajom

Už niekoľko rokov na našej škole v marci organizujeme v školskej knižnici výstavku detských kníh spojenú s následným predajom. Knihy na výstavku nám poskytuje Akela Slovakia, s.r.o. Bratislava.

Je určená hlavne žiakom nižších ročníkov, no z ponuky si vyberú aj starší žiaci, hlavne náučnú literatúru.

Každoročne má veľký úspech, vždy predáme knihy aspoň za 300 euro. Zo zľavy, ktorú dostávame, si môžeme zobrať knihy podľa vlastného výberu, a tak obohatiť knižný fond našej školskej knižnice.

Tento rok sme predali knihy v hodnote 373, 85 euro a získali sme pre knižnicu knihy za vyše 30 euro. Pre 1. stupeň knihu Princezné, pre 2. stupeň knihu Futovej Chlapci spadli z višne a dievčatá z jahody, pre športovcov knihu Najlepší futbalisti sveta.

Už tradične je najväčší záujem o knihy s prírodnou tematikou a z beletrie o strašidelné príbehy. Tento rok si veľa chlapcov bude stavať lietadlá a dievčatá budú obliekať bábiky.

Školská knižnica súbežne realizuje aj predaj kníh cez vydavateľstvo Fragment podľa katalógu.

A takto to vyzeralo na výstavke v priestoroch školskej knižnice.