Detská lesnícka univerzita

V školskom roku 2010/2011 sa 7 žiakov našej základnej školy stalo študentmi Technickej univerzity v rámci Detskej lesníckej univerzity - DELESUM.
Organizátormi projektu sú Národné lesnícke centrum, Mesto Zvolen- odbor školstva, Technická univerzita vo Zvolene, Stredná odborná lesnícka škola v Banskej Štiavnici, Štátne lesy TANAPU a Lesy SR.
Cieľom projektu je formou interaktívnych prednášok a zážitkového učenia priblížiť študentom Detskej lesníckej pedagogiky zaujímavé fakty o lesoch a ekológii lesa a tým spopularizovať lesnícky výskum a vedu.
Mladí vysokoškoláci začali svoje štúdium 9. septembra 2010 slávnostnou imatrikuláciou v aule Technickej univerzity vo Zvolene.
Počas jedného akademického roka mladých vysokoškolákov čaká 10 prednášok z lesníckou tematikou s odborníkmi, výlet do TANAPU, lesná pedagogika a zážitkové hry. Po úspešnom absolvovaní všetkých prednášok budú mladým vysokoškolákom odovzdané diplomy.

Našim mladým vysokoškolákom prajeme veľa chuti do štúdia.