MEDZINÁRODNÝ DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

Bol na našej škole zameraný na modernizáciu – najmä predaj mlieka Rajo – Brejky z automatu, ktorý deťom veľmi chutí.
     V školskej jedálni nám pracovníci firmy Frape – catering pripravili chutné nátierky, ktoré boli podané na kúskoch cereálneho chlebíka. Lahodili nielen oku, ale príchute brokolicová, tvarohová a tuniaková chutili deťom celej školy. Pripravili nám aj sladké zdravé pochúťky zložené z medu a orechov, dochutené pistáciami, višňami a praženými mandľami.
     Žiačky 7.A a 8.A triedy, ktoré navštevujú nepovinný predmet Starostlivosť o zdravie, besedovali so žiakmi I. stupňa o zásadách zdravej výživy a pripravili pre nich zaujímavé aktivity, ktorými zaujali svojich mladších spolužiakov. Ich vedomosti overili testom. Najlepšie vedomosti preukázali žiaci 4. B triedy. Žiak Lukáš Gracel, bol ocenený knihou.
     Získané vedomosti môžu žiaci využiť aj v nastávajúcom období pri predchádzaní chrípke.

Lukáš Gracel

Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS