Škola v prírode v Tatranskej Lomnici
21.6.2010- 25.6.2010

Takmer na konci školského roka sa 42 žiakov tretích a štvrtých ročníkov zúčastnilo školy v prírode vo Vysokých Tatrách. Starali sa o nich piati pedagógovia a zdravotníčka.
Boli sme ubytovaní vo veľmi peknom penzióne U medveďa v Tatranskej Lomnici oproti Múzeu TANAPU, ktorý sme si v deň príchodu - pondelok, hneď aj prezreli.
      Počasie nám veľmi neprialo, kedˇ po predchádzajúcich horúčavách sa nečakane ochladilo. Museli sme zmeniť a prispôsobiť program, keď namiesto túry sme sa v utorok čľapkali v termálnej vode Aquacity v Poprade.
      Na Štrbskom plese sme sa prechádzali v stredu síce za slnečného ale chladnejšieho veterného počasia. Kochali sme sa nádherným výhľadom na tatranské štíty, na skokanské mostíky. Deti potešilo aj množstvo stánkov so suvenírmi, ktoré kupovali v hojnom množstve pre svojich rodičov a súrodencov. Naše deti dostali príležitosť pozdraviť celé Slovensko od redaktora TV JOJ Joža Kubániho, ktorý v tom čase robil vo Vysokých Tatrách reportáž, z čoho naše deti mali nesmiernu radosť.
      Vo štvrtok sme sa vybrali na vysokohorskú túru na Hrebienok a Zamkovkého chatu. Mali sme príležitosť cestovať peknými čistými vlakmi a zubačkou. Na náročnom kamennom chodníku nás v polovičke zastihol slabší dážď, ktorý nás s prestávkami sprevádzal počas celej túry. Na Zamkovského chate nás zohrial horúci čaj, ktorý nám dodal silu na cestu späť. Tento deň nakoniec skončil veľmi šťastne, lebo naši futbalisti vyhrali na majstrovstvách sveta v JAR nad Talianmi a my sme to skoro celé pozerali a fandili. Mali sme z toho veľkú radosť. Večer pokračoval maškarným plesom, ktorý bol veľmi veselý a skončil tancom a spevom.
      V piatok sme mali vyhodnotenie celého pobytu. Najlepší žiaci dostali suveníry ako odmeny za poriadok v izbách, za najslušnejšie správanie pri stole, za ochotu pomáhať spolužiakom. Po obede sme sa vybrali na dlhú cestu do Zvolena. Na Čertovici sme sa občerstvili studeným nanukom, pretože s našim návratom sa vrátili späť aj horúčavy, ktoré by sa nám boli v Tatrách tak zišli. Nebolo nám dopriate vyviezť sa lanovkou na Skalnaté pleso, lebo pre silný vietor celý týždeň nepremávala. Verím však, že si deti dobre oddýchli, odniesli množstvo zážitkov, uvideli nové miesta, získali viac vedomostí, skúseností, samostatnosti a utužili alebo získali nové priateľstvá.

Mgr. Drahomíra Peťková
vedúca školy v prírode

Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS