Rekonštrukcia našej školy

1.júl 2009 - stíchli triedy, školské dvory, zatvorili sa brány škôl. Takto to vyzeralo na väčšine škôl v našom meste.

1.júl 2009 - na školský dvor sa zváža stavebný materiál, pristavujú sa kontajnery na stavebný odpad, v celom objekte školy začína čulý pracovný ruch.

Kde sa toto všetko odohráva ?  No predsa na Základnej škole, J. Alexyho 1941/1, Zvolen.

Stavebná firma PUR STAV – hlavný dodávateľ má 17 mesiacov na realizáciu prác v rámci projektu Komplexné zlepšenie vyučovacích podmienok školy ", na spolufinancovaní ktorého sa podieľa Európska únia.

Čoho všetkého sa zmeny budú týkať ? Aké práce sa počas rekonštrukcie budú realizovať ?
- výmena okien
- zateplenie budovy a maľovanie fasád
- oprava strechy
- rekonštrukcia celého objektu telocvične
– zníženie stropov v šatniach, sociálnych zariadeniach a kabinetoch
– ochranné nátery stropných konštrukcií v telocvičniach
– rekonštrukcia sociálnych zariadení a sprchovacích priestorov
– výmena podláh v telocvičniach
– výmena obkladov v telocvičniach
- výmena svietidiel v celom objekte školy a v telocvičniach
- výmena umývadiel v triedach a v sociálnych zariadeniach
- výmena WC

Po ukončení stavebných prác začnú práce súvisiace s modernizáciou interiéru. S nimi súvisí zriadenie :
- moderných odborných učební na výučbu fyziky, prírodopisu a chémie
- dvoch jazykových laboratórií
- novej počítačovej učebne
- vymenia sa žiacke stoly a stoličky, učiteľské katedry v triedach
- čiastočne sa vymení kancelársky nábytok v zborovni, v pracovni ekonómky

Nepriamo s uvedenými prácami súviseli ďalšie činnosti, ktoré sa zrealizovali počas prázdnin, ale tieto boli financované z rozpočtu školy :
- výmena vzduchotechniky v školskej kuchyni
- vybudovanie vnútorných rozvodov na internet
- vybudovanie nového kabinetu IKT

Ešte niekoľko mesiacov náročnej práce a budeme môcť byť všetci hrdí na našu školu, ktorá svojim exteriérom a interiérovým vybavením bude patriť medzi najmodernejšie školy v meste Zvolen.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS