Najmenší o lese a prírode

Aj najmenší žiaci našej školy, prváci a druháci, sa aktívne zapojili do aktivít pri príležitosti mesiaca lesov. V triedach stavali z prírodných materiálov 3D lesy, z náučných kníh a encyklopédií sa dozvedeli veľké množstvo nových informácií.Druháci si v knižnici našej školy pozreli zaujímavý film o lese. Pozorne ho sledovali a usilovne si robili poznámky, pretože ich potom čakal lesný kvíz. Z každej triedy boli vyslaní dvaja chlapci a dve dievčatá. Spolužiaci im držali palce a povzbudzovali ich potleskom. Víťazmi boli všetky družstvá, pretože ich odpovede zvládli na jednotku. V stredu 21.apríla popoludní zavítal do našej školy ocko našej kamrátky Soničky z 2.C ujo Roman Hedvigy, ktorý je lesníkom. Svoje zaujímavé rozprávanie doplnil o ukážky konárikov rôznych stromov, poukazoval nám aj veľa pekných obrázkov. Vysvetlil nám, že aj stromy majú svoju škôlku – ale lesnú, kde sa o ne starajú, aby zmocneli a potom ich sadia do prírody tam, kde je to potrebné. Najviac nás ohúril parohami srnca a jeleňa. Bolo to veľmi zaujímavé. 22.apríla boli na námestí v meste slávnostne otvorené Lesnícke dni 2010. Naše deti tam nesmeli chýbať. K druhákom sa pridali aj prváci. Niektorí navštívili Lesnícke a drevárske múzeum, kde je krásna výstava o lesoch a o ich obyvateľoch, tiež o dreve a rezbárstve. Zažili tiež pekné chvíle pri zaujímavých stánkoch a v súťažiach. A veľmi sa potešili aj speváčke Kristine, ktorá zaspievala známu pieseň Horehronie.

Highslide JS       Highslide JS       Highslide JS       Highslide JS       Highslide JS