Týždeň boja proti drogám  21.11. - 27.11.2009

Škodlivosť drog na ľudský organizmus sme si aktivitami pripomenuli aj v tomto škol.roku. V školskej relácii sme sa dozvedeli o pripravených aktivitách, ale i o rozdelení drog a niečo z ich histórie. Reláciu čítali R.Lepieš, J. Panicová a L. Holešová.

Hlavná nástenka informovala žiakov nielen o škodlivosti fajčenia, alkoholu, či iných návykových látkach, ale i o možnostiach, kde nájsť pomoc v prípade problémov. Naša škola je dlhodobo zapojená do projektu „Škola podporujúca zdravie“, takže naše aktivity boli naozaj rôznorodé.

Žiaci I.st. pracovali s učebnicami- Poznaj svoje múdre telo, II.st.- Ako poznám sám seba. V nich našli veľa informácií hlavne o vplyve tabaku a alkoholu, či iných návykových látok na detský organizmus. Mohli si overiť svoje vedomosti v kvízoch, pri riešení tajničiek. Žiaci zo zdravotníckeho krúžku sa s nimi rozprávali o zdravej výžive. Informácie a súťažný kvíz o škodlivosti fajčenia majú pre štvrtákov pripravené aj peer aktivistky na našej škole, ktorý uskutočnia v náhradnom termíne kôli ochoreniu. Svoj voľný čas strávili mnohí v záujmových útvaroch na škole. Najkrajšie výtvarné práce sme vystavili na nástenke. Na všetkých hodinách, ale hlavne na etike, náboženstve, či prírodovede žiaci s témou pracovali.

Žiakov na II. stupni oslovili v besedách odborníci, ktorých sme pozvali. Žiaci 5.ročníkov sa dozvedeli o trestných činoch mladistvých páchaných pod vplyvom alkoholu v besede s príslušníkom polície. So šiestakmi sa rozprávala o škodlivosti fajčenia na ich detský organizmus psychologička z CVPP. Deviataci mali možnosť dozvedieť sa odpovede na svoje otázky týkajúce sa zákonov v besede s prokurátorom.

V súťažnom kvíze „Čo vieš o škodlivosti drog a o zdravej výžive“sa stretli v školskom kole trojčlenné družstvá zo 6. a 7. tried. Najúspešnejší – I. miesto – získalo družstvo 7.A : Tomáš Koleda, Matej Babic a Vladimír Čulík. Druhí skončili žiaci 6.A, tretie miesto patrí 7.B. Kvíz pomohli organizovať koordinátorovi prevencie Mgr. Ľ.Hradskej žiačky zo zdravotníckeho krúžku, ktorý vedie Mgr.H. Hybská. Na víťazov čakali pekné ceny.

O tom, že drogy sú dnes zneužívané mnohými hudobníkmi sme rozprávali na hodinách hudobnej výchovy, hľadali sme informácie o spevákoch, skupinách, velikánoch hudby, ktorí na túto „ záľubu“ doplatili. Využívali sme aj počítačové učebne na získanie informácií, či vytvorenie žiackych projektov .

Žiaci 7.C a 7.A boli na súťažnom kvíze k prosocionálnej výchove v DK ŽSR vo Zvolene. Súťažili Milan Kubala a Maťo Prodaj zo 7.A. Prežili sme pekné dopoludnie a odniesli sme si zaujímavé informácie o tejto téme.

Aktivity na škole organizovali koordinátorky prevencie: I.st.- Mgr. Z. Králiková, II.st.- Mgr. Ľ.Hradská.
Ďakujeme všetkým učiteľom, ktorí sa zapojili do aktivít so žiakmi.

Highslide JS

diplom