„Súťaž o najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“
k Medzinárodnému dňu školských knižníc
27. 10. 2008

Jesenné čítanie (pod stromom v knižnici)

Cieľ:
- vzbudiť záujem o čítanie v knižnici
- zlepšovať čitateľskú gramotnos
- nové poznatky – vzdelávanie
- zapojenie čo najväčšieho počtu žiakov

Popis podujatia: Prvé štyri hodiny prebiehali aktivity v triedach, posledné dve hodiny v školskej knižnici.Najlepší čitatelia, najaktívnejší žiaci a aj dobrovoľníci čítali „pod stromom“ v knižnici postupne podľa ročníkov. Najlepší čitatelia si na strom v knižnici pripli lístok v tvare ovocia s menom a triedou.
Počet účastníkov: Spolu čítalo na 1. stupni 67 žiakov, na 2. stupni 72 žiakov, priamo v knižnici 25, do sprievodných aktivít bolo zapojených asi 70 % žiakov školy.
Výsledky „jesenného čítania“: Žiaci 2. stupňa nestihli všetci dočítať, a preto dokončíme čítanie v najbližšom termíne počas otváracích hodín v knižnici.
Žiaci 1. stupňa:
- 2. ročník - Soňa Vajdová 2. A - 3. ročník - Viktória Kohútová 3. C - 4. ročník - Martin Dvoran 4. C

Následné aktivity: Jesenné čítanie „pod stromom“ v školskej knižnici bude pokračovať raz mesačne v čase otváracích hodín. Každý čitateľ, ktorý príde do knižnice aspoň trikrát do polroka čítať a tiež si požičať knihu, si bude môcť na strom pripnúť ďalší lístok a jeho meno uvedieme na stránke školy. Ďalšie aktivity budú pokračovať v decembri, marci, júli a vyvrcholia nocou v knižnici (škole).

Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS      Highslide JS